پایان نامه ارشد درباره موضوع پایان نامه

پایان نامه ارشد درباره موضوع پایان نامه

دانلود پایان نامه

کافیست شخصی یک‌بار با این رادیوها مکاتبه کند تا برای همیشه اقلام تبلیغاتی مسیحیت را از سوی آنان دریافت کند. این رادیوها با پخش مواعظ، موسیقی و سرودهای نیایشی، شهادتها، برنامه‌های کارشناسی در رابطه با خانواده و مسائل مرتبط با آن، آموزش دوره‌های شاگردسازی، برنامه کلیساهای خانگی و… به صورت تمام وقت (هرچند با پخش دوباره و تکرار برنامه‌ها)، در خدمت آموزش مسیحیان و یا مسیحی‌کردن مسلمانان هستند.‌  

رادیو ندای محبت، رادیو آرامش، رادیو مژده، رادیو صدای انجیل، رادیو فبا، رادیو صدای نبوت، رادیو واتیکان، رادیو صدای امید(ادونتیستها)، رادیو TWR، رادیو آموزشی کشیشهاdota.com، رادیو لری و رادیو گیلکی از جمله این رادیوهاست.
3ـ1ـ6. مدارس اینترنتی و برنامه شاگردسازی
عیسی مسیح می‌گوید:
«بروید و همه امتها را شاگرد بسازید.»
این آیه مبنا و اساس کار شاگرد‌سازی در مسیحیت است. برنامه‌های مدوّنی که در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی نیز وجود دارد و بدینوسیله تلاش می‌شود تا هر فرد مشتاق به فراگیری آموزه‌های مسیحی را گام به گام به پیش ببرند. اینترنت این امکان را به مبلّغان مسیحی می‌دهد که از طریق این شبکه مدارس‌ آموزشی اینترنتی را برای مسیحیانی که امکان ‌آموزش حضوری برایشان ممکن نیست، تاسیس کنند. از آنجایی که غالب این مدارس در آمریکا‌ و اروپا مستقر هستند، علاقمندان از کشورهای مختلف به‌ویژه ایران بدین طریق در این آموزشگاه‌ها ثبت‌نام می‌کنند، در کلاس‌ها شرکت‌ می‌کنند،‌ آزمون می‌دهند و گواهینامه‌ دریافت می‌کنند.
آنچه از اهداف این برنامه‌ها در سایت‌ها به بیان خودشان بدست آمده عبارت است از: دانستن بیشتر درباره عیسی مسیح، آموختن بیشتر درباره کتاب مقدس، به کاربردن تعالیم کتاب مقدس در زندگی و آموزش آنچه برای کلیسای خانگی و جشنها و برنامه‌های آن لازم است.
این برنامه‌ها هم از طریق رادیو ارائه می‌شود و هم کتابهای دستورالعمل و هم سی‌دی. برنامه‌های رادیو معمولاً طی چند دوره شش‌ماهه طول می‌کشد. مثلاً سایت «دوتا دات ‌نت» www.dota.net/farsi دارای 390 برنامه شاگردسازی از رادیو می‌باشد. کتابهای دستورالعمل هم درسهای زیادی دارد شامل پرستش، تعمق و حفظ‌کردن، درمیان ‌گذاشتن برکات، تعالیم‌ شاگردسازی و دعا. معمولاً برنامه‌های رادیو با این درسها مطابقت می‌کند. سی‌دی هم شامل همه مطالب مربوط به دوره شاگردسازی از رادیو و برنامه رایگان Adobe Reader جهت مطالعه و کپی کردن آنها بدون تغییر محتوای آنها می‌باشد.
اگر بخواهیم به چگونگی رشد فزاینده برنامه‌های شاگردسازی در مسیحیت پی ببریم باید مطالب بیشتری از لابلای کتاب‌های شاگردسازی بیان کنم. تشریح این برنامه‌ها نه تنها ما را از موضوع پایان نامه دور نمی‌کند بلکه می‌تواند سبب روشنگری بیشتری در مقابله با تبلیغات مسیحیت شود.
مسیحیت معتقد است عیسی با دعا دوازده نفر را انتخاب کرد تا شاگردانش باشند و آنها را آماده ساخت. حدود دو سال بعد عیسی به شاگردانش ماموریت داد: بروید و همه امت‌ها را شاگردان بسازید.(متی28 : 18 ـ 20) و آنها رفتند و از اورشلیم تا اقصای عالم شاگردان ساختند. (اعمال رسولان8:1) این شاگردان هم به نوبه خود شاگردان بیشتری تربیت کردند و به مکانهای دوردست دیگر رفتند و آنچه را یاد گرفته بودند به دیگران انتقال دادند. (دوم تیموتائوس2:2)
بنابراین امروز هم شاگردان خداوند عیسی مسیح در تمام کشورهای جهان در حال تربیت شاگردان جدید هستند. پولوس رسول تعلیم می‌دهد که عیسی مسیح به مسیحیان ماموریت مشخصی داده است:
«تا قوم خدا را برای انجام خدمت آماده بسازند بطوریکه بدن مسیح بنا شود.»(افسسیان4: 11 ـ 16).
با توجه به اینکه تبلیغ مسیحیت در جامعه مسلمان ایران از نظر قانونی با محدودیت‌هایی مواجه است، لذا مشاهده می‌کنیم که تمام تلاش آنها معطوف به برنامه‌های خانگی و در گروههای کوچک است.
عباراتی از این قبیل در برنامه‌های شاگردسازی زیاد است:
عیسی در منازل معمولی مردم را موعظه کرد، آموزش و شفا داد. عیسی با مردم معمولی در اوقات غذا خوردن در منازل مشارکت داشت. رسولان خانه به خانه رفتند و هرگز از آموزش‌دادن و موعظه‌کردن بازنایستادند. آنها خبر خوش را به خویشاوندان و و دوستان نزدیک خود، در خانه‌های خود آنها موعظه کردند. مردم در خانه‌ها تبدیل شده و تعمید گرفتند. مسیحیان در منازل با هم دعا کردند. کلیساهای مسیحی در خانه‌ها با یکدیگر جمع شدند. مسیحیان همدیگر را در منازل یکدیگر تجهیز ‌می‌کردند.
در برنامه‌های شاگردسازی معمولاً به سه گروه مختلف با سه رویکرد مجزا پرداخته می‌شود: الف ـ گروه بزرگ (انبوه جمعیت)
ب ـ گروه کوچک(گروه خانگی یا کلیسای خانگی که به طور مرتب با یکدیگر ملاقات می‌کنند.)
ج ـ فردی(ملاقات یک شخص با شخص دیگر).
در یک گروه بزرگ تاکید بر تعلیم دادن، شناخت و تشویق است. در یک گروه کوچک تاکید بر تربیت کردن و تاثیرگذاری است. و در یک فرد تاکید بر انتقال دادن یک نمونه شخصی و تغییر شخصیت و عادات اوست.
برخی از طرح‌های افزایش یابنده مسیحی نیز چنین عنوان شده:
الف ـ سرگروههایی که یک مشارکت خانگی یا گروه کوچک را آموزش می‌دهند، کلید‌های اصلی جهت یک خدمت افزایش یابنده هستند. اگر هر مشارکت خانگی آموزش دیده دو مشارکت خانگی جدید را در سال آغاز کند، در طی ده سال 512 عدد مشارکت خانگی موجود خواهد بود.

مطلب مرتبط :   دانلود پایان نامه با موضوع نفس اماره

Close Menu